Serwerownie - modernizacja,
projektowanie i budowa

Wydzielenie jednego pomieszczenia na organizację serwerów zapewnia firmie bezpieczne środowisko dla jej najważniejszych systemów informatycznych. Ponadto scentralizowanie sprzętu w jednym miejscu pozwala skutecznie monitorować operacje i rozwiązywać problemy.

Netserve oferuje modernizacje, rozwiązania projektowe i instalacyjne. Nasze usługi znajdą zastosowanie zarówno w małych serwerowniach, jak i centrach danych.

Nasze usługi

Tworzymy indywidualne projekty, które spełnią wymagania Twojej firmy. Korzystając z wieloletniej wiedzy, nasi specjaliści wypracują z Tobą najbardziej opłacalne i funkcjonalne rozwiązania.

Wsparcie merytoryczne

Pomożemy już na etapie projektowania. Jesteśmy gotowi do dyskusji, opracowania i przedstawienia wytycznych - począwszy od etapu budowlanego, analizy lokalizacji, poprzez dobór rozwiązań dla poszczególnych podsystemów, wykonanie projektu, aż do zakończenia realizacji.

Przygotowanie projektu

Zaprojektujemy Twoją serwerownię począwszy od specjalistycznej podłogi po zasilanie, klimatyzację, szafy rack, okablowanie strukturalne, system gaszenia i monitoring parametrów środowiskowych i zasilania.

Rzetelna realizacja

Instalacja serwerowni i sprzętu komputerowego jest przedsięwzięciem wysoce technicznym. Zapewniamy profesjonalnych instalatorów z wieloletnim doświadczeniem i certyfikatami w zakresie instalacji elektrycznych, okablowania i sprzętu komputerowego.

Bezproblemowa przeprowadzka

W profesjonalny sposób zrealizujemy przeprowadzkę urządzeń i systemów ze starej serwerowni do nowej lokalizacji.

Dokładna dokumentacja

Na zakończenie projektu przekażemy kompletną dokumentację powykonawczą wszystkich wykonanych systemów.

Rozwiązania, które oferujemy:

Podłogi techniczne

Bazujemy na rozwiązaniach dedykowanych do serwerowni - o odpowiedniej nośności, ogniotrwałości i właściwościach antystatycznych.

Klimatyzacja

Stosujemy klimatyzatory rzędowe montowane pomiędzy szafami 19-calowymi lub klimatyzatory kanałowe umieszczane ponad szafami. Korzystamy ze sprzętu: Stulz, Technosteel, Mitsubishi, Emmerson.

Szafy rack

Dostarczamy szafy dedykowane do pracy w serwerowniach - o wysokim stopniu perforacji drzwi, ze specjalnymi rozwiązaniami do prowadzenia okablowania. Korzystamy ze sprzętu firm Rittal, Technosteel, BKT elektronik, ZPAS i ApraNET.

okablowanie obiektu

Przygotowujemy sieci oparte o światłowody oraz kable miedziane dostosowane do obiektu i wymogów klienta, zapewniających transmisję danych do XX Gb/s. Do montażu okablowania wykorzystujemy systemy koryt metalowych, siatkowych i z tworzyw sztucznych, montowane ponad szafami oraz w przestrzeni podłogi technicznej. Na życzenie klient może otrzymać certyfikacje sieci.

Zasilanie

Projektujemy i budujemy kompletne instalacje - począwszy od wewnętrznych linii zasilających, dedykowanych rozdzielni układów automatyki SZR, redundantnych systemów UPS oraz agregatów.

Systemy gaszenia

Stosujemy rozwiązania gaszenia ognia gazem obojętnym dla człowieka firmy Pliszka oraz systemy wykrywania dymu VESDA.

Storage

Oferujemy serwery Storage, które mogą służyć do przechowywania danych lub jako serwery backup do archiwizowania i tworzenia kopii zapasowych. Proponujemy sprzęt firm: EMC, HP, Synology, Qsan.

Serwery

Dobieramy serwery przeznaczone do montażu w szafie serwerowej, dostosowane do wymogów aplikacji oraz oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Współpracujemy z firmami: DELL, HP, IBM, LENOVO.

Monitoring parametrów środowiskowych i zasilania

Oferujemy systemy monitoringu parametrów środowiskowych takich jak: temperatura, wilgotność, zalanie, dym, otwarcie drzwi. W oparciu o urządzenia wspierające protokół SNMP, z zapewnieniem ustawiania progów alarmowych; zarządzania zdarzeniami, alarmami i użytkownikami. Oferujemy także monitoring zasilania - per gniazdo lub obwód.

Inne

Proponujemy między innymi systemy kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego itp.

Przeglądy techniczne serwerowni

Utrzymanie serwerowni w dobrym stanie jest niezwykle ważne. Aby wszystko działało tak, jak powinno wszystkie urządzenia i systemy w serwerowni powinny być serwisowane co najmniej dwa razy w roku, najlepiej co kwartał. Oferujemy umowy serwisowe dla małych i średnich serwerowni.

Napisz lub zadzwoń

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz pytania zachęcamy do kontaktu.