Serwerownie - modernizacja,
projektowanie i budowa

Wydzielenie jednego pomieszczenia na organizację serwerów zapewnia firmie bezpieczne środowisko dla jej najważniejszych systemów informatycznych. Ponadto scentralizowanie sprzętu w jednym miejscu pozwala skutecznie monitorować operacje i rozwiązywać problemy.

Netserve oferuje modernizacje, rozwiązania projektowe i instalacyjne. Nasze usługi znajdą zastosowanie zarówno w małych serwerowniach, jak i centrach danych.

Nasze usługi

Tworzymy indywidualne projekty, które spełnią wymagania Twojej firmy. Korzystając z wieloletniej wiedzy, nasi specjaliści wypracują z Tobą najbardziej opłacalne i funkcjonalne rozwiązania.

Projekt/Koncepcja serwerowni

W porozumieniu z Państwem i Państwa oczekiwaniami, ale również zgodnie z normami i sztuką zaprojektujemy, przygotujemy koncepcję serwerowni (Punktu dystrybucyjnego), zwracając uwagę na wszelkie istotne aspekty a w szczególności: zasilanie, chłodzenie, okablowanie, monitoring.
Z chęcią, również poprowadzimy projekt budowy dla Państwa aż po odbiór końcowy
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

Rewitalizacja serwerowni

O ile budowa serwerowni to nie jest zadanie ani proste ani łatwe o tyle rewitalizacja istniejącej serwerowni, na „żywym organizmie” to już zadanie wymagające precyzji, odpowiedzialności i doświadczenia. W historii naszej firmy zrealizowaliśmy około 200 takich projektów, a nasze wieloletnie doświadczenie i wiedzę oddajemy do Państwa dyspozycji. Rewitalizacja składa się z kilku kluczowych etapów:
- Audyt
- Harmonogram
- Realizacja
- Dokumentacja
Po audycie serwerowni, mogą wypłynąć pewne braki w infrastrukturze, które można uwzględnić przy realizacji

Audyt serwerowni

Nasi specjaliści, na życzenie klienta przeprowadzą audyt serwerowni, to bezemocjonalny oparty na standardach i normach raport, w którym zostanie Państwu przedstawiony stan obecny serwerowni, elementy krytyczne, ważne i istotne dla jej funkcjonowania.
W raporcie zostaną również zapisane zalecenia i wnioski, realizacja których poprawi funkcjonowanie serwerowni

Prowadzenie projektów

Na Państwa zlecenie, poprowadzimy projekty infrastrukturalne i budowlane zarówno budowy serwerowni, jak i rewitalizacji.
W tym zakresie przejmujemy całą odpowiedzialność zarządzania projektem za inwestora, przy czym wszystkie kluczowe decyzje finansowe takie jak wybór oferty, dostawcy etc podejmowane są przez inwestora, my przeprowadzimy odpowiednie postępowanie, zbierzemy oferty, zaopiniujemy oferty, ale decyzja pozostaje w gestii inwestora.
Naszym wynagrodzeniem jest prowizja od budżetu projektu oraz sukcess fee

Rozwiązania, które oferujemy:

Podłogi techniczne

Bazujemy na rozwiązaniach dedykowanych do serwerowni - o odpowiedniej nośności, ogniotrwałości i właściwościach antystatycznych.

Klimatyzacja

Stosujemy klimatyzatory rzędowe montowane pomiędzy szafami 19-calowymi lub klimatyzatory kanałowe umieszczane ponad szafami. Korzystamy ze sprzętu: Stulz, Technosteel, Mitsubishi, Emmerson.

Szafy rack

Dostarczamy szafy dedykowane do pracy w serwerowniach - o wysokim stopniu perforacji drzwi, ze specjalnymi rozwiązaniami do prowadzenia okablowania. Korzystamy ze sprzętu firm Rittal, Technosteel, BKT elektronik, ZPAS i ApraNET.

okablowanie obiektu

Przygotowujemy sieci oparte o światłowody oraz kable miedziane dostosowane do obiektu i wymogów klienta, zapewniających transmisję danych do XX Gb/s. Do montażu okablowania wykorzystujemy systemy koryt metalowych, siatkowych i z tworzyw sztucznych, montowane ponad szafami oraz w przestrzeni podłogi technicznej. Na życzenie klient może otrzymać certyfikacje sieci.

Zasilanie

Projektujemy i budujemy kompletne instalacje - począwszy od wewnętrznych linii zasilających, dedykowanych rozdzielni układów automatyki SZR, redundantnych systemów UPS oraz agregatów.

Systemy gaszenia

Stosujemy rozwiązania gaszenia ognia gazem obojętnym dla człowieka firmy Pliszka oraz systemy wykrywania dymu VESDA.

Storage

Oferujemy serwery Storage, które mogą służyć do przechowywania danych lub jako serwery backup do archiwizowania i tworzenia kopii zapasowych. Proponujemy sprzęt firm: EMC, HP, Synology, Qsan.

Serwery

Dobieramy serwery przeznaczone do montażu w szafie serwerowej, dostosowane do wymogów aplikacji oraz oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Współpracujemy z firmami: DELL, HP, IBM, LENOVO.

Monitoring parametrów środowiskowych i zasilania

Oferujemy systemy monitoringu parametrów środowiskowych takich jak: temperatura, wilgotność, zalanie, dym, otwarcie drzwi. W oparciu o urządzenia wspierające protokół SNMP, z zapewnieniem ustawiania progów alarmowych; zarządzania zdarzeniami, alarmami i użytkownikami. Oferujemy także monitoring zasilania - per gniazdo lub obwód.

Inne

Proponujemy między innymi systemy kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego itp.

Przeglądy techniczne serwerowni

Utrzymanie serwerowni w dobrym stanie jest niezwykle ważne. Aby wszystko działało tak, jak powinno wszystkie urządzenia i systemy w serwerowni powinny być serwisowane co najmniej dwa razy w roku, najlepiej co kwartał. Oferujemy umowy serwisowe dla małych i średnich serwerowni.

Napisz lub zadzwoń

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz pytania zachęcamy do kontaktu.