Dzisiaj trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność, która nie miałaby oparcia w systemach IT. To oczywiste, że miejsce takiej działalności musi być wyposażone w odpowiednią infrastrukturę, a jeśli mówimy o zespole przynajmniej kilkudziesięcioosobowym, to jest spore prawdopodobieństwo, że wymagana będzie serwerownia mieszcząca przynajmniej kilka szaf.

 

To, co mieści się w tych szafach jest zwykle krytyczne dla działalności organizacji, a więc wymaga szczególnego zabezpieczenia. Projektując obiekt, na który składają się biura, hale produkcyjne, magazyny, czy też inne podobne zasoby, warto zabezpieczyć odpowiednią przestrzeń na serwerownię. Na pewno potrzebne będą jakieś zasoby współdzielone dla użytkowników, systemy pozwalające na funkcjonowanie organizacji w Internecie, interakcje z innymi podmiotami, wreszcie samą infrastrukturę sieci LAN i inne systemy - do sterowania urządzeniami produkcyjnymi, monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu itd.

Wszystkie te systemy potrzebują miejsca w 19-calowych szafach rack, stabilnego zasilania, chłodzenia, komunikacji z Internetem, monitoringu, zarządzania itp.

W Netserve zajmujemy się tego rodzaju rzeczami od blisko 10 lat.

 

Zrób to z nami!

 

Oto co oferujemy:

 • Wsparcie merytoryczne. Pomożemy już na etapie projektowania. Jesteśmy gotowi do dyskusji, opracowania i przedstawienia wytycznych - począwszy od etapu budowlanego, analizy lokalizacji, poprzez dobór rozwiązań dla poszczególnych podsystemów, wykonanie projektu, aż do zakończenia realizacji.

 • Przygotowanie projektów. Zaprojektujemy Twoją serwerownię, jeżeli chodzi o branże specjalistyczne, takie jak zasilanie, klimatyzacja, szafy, okablowanie strukturalne, gaszenie, monitoring itp.

 • Realizacja. Wykonamy wszystkie prace specjalistyczne.- takie jak podłogi techniczne, zasilanie i UPS-y, klimatyzacja, gaszenie, szafy i zabudowy, odpowiednie okablowanie, monitoring itp.

 • Przeprowadzka. W profesjonalny sposób zrealizujemy przeprowadzkę urządzeń i systemów ze starej serwerowni.

 • Dokumentacja. Na zakończenie projektu przekażemy kompletną dokumentację powykonawczą wszystkich wybudowanych systemów.

 

 

 

ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Oferujemy wszystkie specjalistyczne rozwiązania do niewielkich serwerowni - kilka do kilkudziesięciu szaf:

 • Podłogi techniczne. Bazujemy na rozwiązaniach dedykowanych do serwerowni - o odpowiedniej nośności, odporności ogniowej, właściwościach antystatycznych.

 • Systemy gaszenia. W oparciu o rozwiązania gaszenia ognia gazem obojętnym dla człowieka. Także systemy wczesnego wykrywania dymu VESDA.

 • Systemy prowadzenia okablowania. Systemy koryt metalowych, siatkowych oraz z tworzyw sztucznych,montowane ponad szafami oraz w przestrzeni podłogi technicznej.

 • Szafy. Dedykowane do pracy w serwerowniach - o dużej głębokości, wysokim stopniu perforacji drzwi, ze specjalnymi rozwiązaniami do prowadzenia okablowania.

 • Zasilanie. Kompletne instalacje - począwszy od wewnętrznych linii zasilających, dedykowanych rozdzielni układów automatyki SZR, redundantnych systemów UPS itd.

 • Klimatyzacja. Przede wszystkim w oparciu o klimatyzatory rzędowe (montowane pomiędzy szafami 19-calowymi) i klimatyzatory kanałowe umieszczane ponad szafami.

 • Monitoring parametrów środowiskowych. Systemy monitoringu parametrów takich, jak temperatura, wilgotność, zalanie, dym, otwarcie drzwi itp. W oparciu o urządzenia wspierające protokół SNMP, z zapewnieniem ustawiania progów alarmowych, zarządzania zdarzeniami, alarmami, użytkownikami.

 • Monitoring Parametrów zasilania. Monitoring napięcia zasilania, natężenia prądu, zużycia energii - per gniazdo lub per obwód. W oparciu o urządzenia wspierające protokół SNMP. Pełna integracja z systemem monitoringu parametrów środowiskowych.

 • Okablowanie strukturalne. Z wykorzystaniem rozwiązań dedykowanych dla serwerowni - połączeń miedzianych i światłowodowych prefabrykowanych, modularnych, zapewniających transmisję danych z prędkością 10Gb/s i więcej.

 • Inne. Systemy kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego itp.