Audio Video Show 2017

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy warszawski Stadion Narodowy, gdzie odbywała się dwudziesta edycja imprezy Audio Video Show - największej w Polsce wystawy sprzętu audio-video oraz kina domowego.

Uczestniczyliśmy m. in. w odsłuchu systemu kina domowego dARTS Theater (Digital Audio Reference Theater System). Jest to amerykański system, instalacyjny, w pełni cyfrowy i dedykowany do domów. Producent zapewnia, że oferuje on najbardziej kinową reprodukcję dźwięku w warunkach domowych wśród rozwiązań dostępnych na rynku.

 

 

 

Natknęliśmy się też na małą ciekawostkę - zestaw narzędzi dla instalatora do zarabiania złączy HDMI w warunkach polowych.

 

 

 

 

 

Podziwialiśmy także główną atrakcję tegorocznego Audio Wideo Show - wzmacniacz Opera Only. Pomysłodawcą i twórcą tego monstrum jest włoski artysta, "technology designer", jak się określa - Andrea Pivetta. Opera Only waży 1,5 tony i mierzy 2,5m wysokości oraz prawie 2m średnicy. Nie bardzo więc nadaje się do domowych odsłuchów. Biorąc pod uwagę inne jego parametry - zasilanie o natężeniu 600 amperów i moc na wyjściu 120 tysięcy watów - chyba nie o domowe odsłuchy chodzi. Pani, która nam prezentowała to dzieło technologiczne, obawiała się, że nawet Stadion Narodowy nie jest w stanie takiego dźwięku wytrzymać. Pewnie dlatego Opera milczała...