Drukuj

Targi Energetab 2017

W dniach od 12 do 14 września br. w Bielsku-Białej odbyły się targi Energetab 2017. Jest to chyba największa tego rodzaju impreza w branży elektrycznej w kraju, która rok rocznie cieszy się potężną frekwencją. Od kilku lat obserwowaliśmy w Bielsku rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem firm z rynku infrastruktury IT. Z tego powodu postanowiliśmy się tam wybrać także w tym roku.

Już naparkingu można się było zorientować, że z frekwencją wszystko w porządku. Wizyty w kolejnych halach tylko to potwierdzały - tłumy zwiedzających. Nasza branża okazała się być niestety niemal nieobecna. Znaleźliśmy dosłownie dwie czy trzy firmy.

Pierwsze stoisko, przy którym się zatrzymaliśmy okazało się dla nas prawdziwą sensacją. Firma ZPAS z Przygórza, chyba pierwszy polski producent szaf 19-calowych - przez wiele, wiele lat stawiała na stare i dobrze sprawdzone konstrukcje. Ich w gruncie rzeczy proste i toporne konstrukcje spotykamy na codzień w wielu obiektach u wielu klientów. Wczoraj, na bielskich targach ZPAS zaprezentował zupełnie nową szafę serwerową Z-SERVER, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Wszystko jest właściwie nowe - drzwi z perforacją 86%, pięciopunktowym zamkiem i rozwarciem 270st., profile rack z montażem beznarzędziowym i możliwością przesuwania w głąb szafy i w bok. Mnóstwo dodatków - uszczelnienia frontu szafy, systemy prowadzenia kabli. Naszym zdaniem ogromny postęp.

 

Na stoisku firmy Essentra Components, dystrybutora różnego rodzaju specjalistycznych komponentów, znaleźliśmy system kontroli dostępu do szaf 19-calowych. Może zastosujemy go w budowanych przez nas zabudowach zimnych korytarzy?
Śpiewający robot satelitarny na stoisku firmy Dipol, naszego partnera w dziedzinie przeróżnych rozwiązań telewizyjnych.
Bielskie transformersy.